תכנון פרישה לפנסיה: כך תעשו את זה נכון

בשעה טובה הגעתם לגיל הפרישה מהעבודה. אם עוד לא התחלתם לתכנן פרישה לפנסיה עכשיו הזמן לעשות זאת – וכך תעשו את זה נכון.

פרישה לגמלאות היא מאורע חשוב בחייו של כל ישראלי. זהו סיום השנים הארוכות של שגרת העבודה היום-יומית, ותחילת השנים השלוות בהן יש זמן ליהנות מהמשפחה ולהתמסר לתחביבים ולכל הדברים המהנים שרציתם להגיע אליהם כל השנים. כדי שתוכלו באמת ליהנות מהשנים היפות שאחרי הפרישה מהעבודה, מומלץ מאוד לחקור קצת ולהבין להבין כמה פיצויים מגיעים לכם, ואיך לבצע תכנון פרישה שיעניק לכם את מלוא הפיצויים שמגיעים לכם. השורות הבאות יתנו לכם מושג כיצד להתחיל.

 

פרישה מעבודה: התנהלות נכונה מול המעסיק
הדבר הראשון שיש לבצע לפני פרישה לגמלאות הוא סגירת כל הקצוות מול המעסיק. שבו עם הנהלת החשבונות של המשרד, או עם יועץ פנסיוני מטעמו אם יש, ואספו את כל המסמכים שחשוב שיהיו לכם לטובת קבלת כל הפיצויים המגיעים לכם. חשוב במיוחד לקבל מהמעסיק טופס 161 (הודעה על פרישה מעבודה). אם כמו רוב הישראלים עבדתם אצל מספר מעסיקים במהלך הקריירה שלכם, חשוב לקבל מכל אחד מהם טופס דומה של הודעה על פרישה מעבודה (161), אחרת מיסוי הפרישה שלכם עשוי להפוך למורכב יותר. שימו לב: במידה ועבדתם במגזר הציבורי מגיע לכם גם פידיון ימי מחלה. וודאו שאתם מקבלים אותם לפני שאתם נפרדים מהקולגות וממשיכים בתכנון הפרישה שלכם.

 

תכנון פרישה מול חברות הביטוח: מוטב להתחיל להתכונן לפני הפרישה
חברות הביטוח הן אחד המוסדות שהכי ישפיעו על תכנון הפרישה שלכם. בתרחיש הטוב ביותר כבר התחלתם לעבוד עם יועץ פנסיוני לקראת פרישה כבר לפני שנים. כך או כך, סביר להניח שבמהלך תהליך הפרישה לגמלאות תדרשו להתנהל מולן. בין אם התחלתם לקבל ייעוץ פנסיוני לפני הפרישה לגמלאות או אחריה, מול חברת הביטוח תצטרכו לטפל בשלל נושאים, בראשם לבחור מסלול מתאים לבחירת קצבת זקנה. חשוב גם להיות מודעים לנושאים יותר טכניים מול חברות הביטוח, כמו כיצד תיקון 190 משפיע עליכם (פטור ממס על היוון פנסיה), אלו מקדמי קצבה חלים עליכם וכיצד הם משפיעים על גובה הפיצויים החודשיים שמגיעים לכם.

 

פרישה לפנסיה ומס הכנסה: חשוב לשים לב
מס הכנסה הוא גורם חשוב נוסף שעמו תצטרכו להתנהל כחלק מתהליך הפרישה לפנסיה ותחילת שנות הגמלאות. שוב, בתרחיש הטוב ביותר התחלתם לעבוד עם יועץ לפני הפרישה מהעבודה, אך בכל מקרה חשוב להבין כיצד מס הכנסה משפיע על מיסוי הפרישה שלכם וגובה הפיצויים שלהם אתם זכאים. כך למשל, טופס 161 שקיבלתם מהמעסיק לפני הפרישה לגמלאות מאוד משפיע. אם למשל יש לכם רצף תעסוקתי של למעלה מ- 32 שנים, טופס 161 יכול לעזור לכם לקבל הטבות מס גבוהות.

 

פרישה לפנסיה עם יועץ פרישה: הדרך הקלה להתחיל ליהנות מהגמלאות
אחרי כל השנים שהשקעתם בעבודה, המחשבה על פרישה לגמלאות בוודאי ממלאת אתכם התרגשות: מראה הנכדים מחייכים אליכם, השיחות הארוכות עם החברים, תחושת הרוגע מכל המטלות שירדו מכתפיכם… לכל אלו אין תחליף! כדי שתוכל באמת להתחיל ליהנות מהשנים הכי טובות שלכם בקלות ובלי דאגות, מומלץ כבר עכשיו להתייעץ עם יועץ פרישה, שידאג לכל הביורוקרטיות שמקיפות את הפרישה שלכם, יוודא שאתם מקבלים את כל הפיצויים שמגיעים לכם, ויעניק לכם את שלוות הנפש שמגיעה לכם.

 

אם אתם רגע לפני פרישה, צרו קשר ונשמח לספק לכם ייעוץ פרישה מקצועי, כזה שיחסוך לכם המון כסף ויאפשר לכם לצאת לדרך חדשה ובטוחה, ולהסיר מכם כל חששות ודאגות כלכליות.
התקשרו ויועץ מקצועי ישמח לעמוד לשירותכם: 08-9398977

התקשרו ויועץ מקצועי ישמח
לעמוד לשירותכם: 08-9398977

יודעים מה מצב הפנסיה שלכם?

אל תתנו לאף אחד לגעת לכם בפנסיה שלכם! היא שלכם בלבד! השאירו פרטים ונשמח לספר לכם מה מצב הפנסיה שלכם.